Jak poznám kvalitu?

Kvalitní pivní set (pivní soupravu)

poznáte už na první pohled – je mnohem masivnější než to, na co jste zvyklí z hobby marketů. Sedněte si jeden nebo dva na pivní set v supermarketu. Uvidíte, jak se lavice prohne. Změřte metrem tloušťku stolu a lavice a porovnejte s tím, co nabízíme my. Také se dobře podívejte, z čeho jsou vyrobeny nohy stolu a lavice. Často se stává, že výrobci ve snaze ušetřit dělají nohy stolů a lavic z plechu. Plech je speciálně nastříhán, vylisován a svařen. Kvalita takové nohy je velmi slabá. Nejednou se stává, že praskají svary a plech se ohne. V porovnání s tímto prodáváme pivní sety, které opravdu vydrží dlouhá léta. Námi nabízené sety jsou vyrobeny na základě dlouhodobých zkušeností s jejich pronájmem. Naše pivní sety mají silnější desku stolu i lavice. Namísto plechu používáme na nohy poctivý ocelový jekl tvaru „L“. V nosných částech je použit jekl o rozměru 30 mm × 30 mm × 3 mm. Právě na základě tohoto vám můžeme zaručit prvotřídní kvalitu a životnost. Jako jeden z mála prodejců nabízíme i veškeré náhradní díly. Skladem máme obvykle všechny kovové části. Délka pivního setu bývá standardně 220 cm. Jsou výrobci, kteří dělají pivní sety i v délce 180 cm a 200 cm a prodávají je jako standard. Dělají to ve snaze ušetřit a klamou tím zákazníka. U nás má standardní set délku 220 cm. Na požádání můžeme dodat kratší pivní sety.

Při výběru pivního setu se dívejte na:

  • Tloušťku použitého materiálu dřeva (lavice 30 mm, tloušťka stolu může být menší)
  • Tloušťka a materiál ocelové podnože (nohy). Ideální je jekl o rozměru 30×30 mm a tloušťce 3 mm. Plechu se raději vyhněte.
  • Dostupnost náhradních dílů

Pivní set

tvoří stůl a dvě lavice. Povrch stolu a lavice tvoří deska, která je lakovaná. O jejich životnosti rozhoduje i kvalitní povrchová úprava. Lak by měl být potravinářsky nezávadný a také by měl zajistit dlouhou životnost a ochranu dřevěné části. V České republice je zvykem používat bezbarvý lak. V západní Evropě některé pivovary rády používají i jiné barvy laku. Velmi oblíbená je hnědá barva. Některý výrobci rádi používají tmavou barvu i z toho důvodu, že její pomocí dokáží překrýt kazy na dřevě.

pivni sety