Informace ke zdražení

Vážený zákazníci touto cestou bychom vás rádi informovali o důvodech proč stouply ceny našich produktů. Velmi neradi ale byli jsme nuceni v průběhu měsíců 1-5 roku 2021 zvýšit ceny našich produktů (postupně a opakovaně). Hlavním a zároveň jediným důvodem je prudké a opakované zdražování našich dodavatelů. U našich produktů stoupla opakovaně cena: železa, dřeva, kartonů, dopravy. Dodavatelé nám už opakovaně zdražovaly. V praxi to vypadá tak, že každá další dodávka je cenově vyšší. Ceny se mění skoro každý týden. Nikdo z dodavatelů si netroufá ceny garantovat delší dobu. Ve všech případech šly ceny pouze směrem nahoru.

Vzhledem k pandemii a pro globální odstávky došlo k narušení plynulosti dodávek. Do toho oživil trh v Kanadě a USA kde je nyní nedostatek dřeva. Byla pozastavena lodní doprava a došlo také k nedostatku lodních kontejnerů.

U produktů, které dovážíme koncem roku 2020 došlo k prudkému zdražení lodní dopravy z Asie. Obvyklá cena za lodní kontejner narostla z částky cca 2000 EUR na 10 000 EUR. Tady už však postupně klesly ceny a i když ještě se ani zdaleka nepřibližují původním cenám.

Platnost informací je k datu psaní tohoto článku: 25. 5. 2021. I nám je to velmi nepříjemné toto zdražení a doufáme, že se brzy dostanou ceny na původní stav.

Velice nás to mrzí a doufáme, že se situace stabilizuje co nejdříve směrem k původnímu stavu. K datu psaní tohoto článku však stále ceny jen rostou.

VÍCE informací - proč zdražilo dřevo:

https://drevmag.com/2021/04/29/cenova-kalamita-neuticha-alebo-trh-s-drevom-sa-zblaznil/

https://www.kurzy.cz/zpravy/588511-zlevnovani-dreva-v-cr-skoncilo-kvuli-situaci-v-usa-zacina-zdrazovani-cesi-zejmena-venkovane/

https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/svetu-chybi-zasoby-cokoliv-reknete-tak-toho-mame-nedostatek-hlasi-velke-firmy-1380848

v anglickém jazyce:

https://lemn.fordaq.com/news/North_American_softwood_lumber_prices_72401.html

https://fortune.com/2021/04/20/lumber-prices-2021-chart-price-of-lumber-wood-costs-latest-update-april-2021-why-is-wood-so-expensive/

https://www.nrcan.gc.ca/our-natural-resources/domestic-and-international-markets/current-lumber-pulp-panel-prices/13309#softwood

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení